O co kaman?

 Smok Fafelski to nowy projekt w blogosferze, którego celem jest podbicie serc wszystkich miłośników zwierząt, a szczególnie wielbicieli psów, ale tylko takich, którzy są otwarci na nowości i nie traktują siebie nazbyt poważnie. Teksty są zabawne, pachną autoironią, pisane są z dystansem do rzeczywistości i pozytywnym nastawieniem do świata. Smok F. to fikcyjna postać, swoiste alter ego naszego psa o imieniu Largo. 

Naszą misją jest stworzenie społeczności skupionej wokół tematów związanych z psami. i innymi zwierzętami. Nie chcemy być kolejnym eksperckim blogiem o psach - raczej skupiamy się na tym, żeby z zawartością bloga mogli utożsamiać się wszyscy opiekunowie naszych czworonożnych przyjaciół, szczególnie młodzi duchem i nie traktujący wszystkiego poważnie, sztywno i konserwatywnie.

Chcemy dać do zrozumienia wszystkim sceptykom, że pies nie jest roznosicielem chorób, nie musi spędzać czasu na podłodze, może chodzić z nami do pracy, a jego miejsce to nie zawsze buda na dworze (na polu). Pies może być nie tylko naszym przyjacielem, ale również częścią naszego wizerunku. Obroża nie musi być czarna i nudna, ale może być dizajnerską manifestacją naszego stylu życia. 

Stworzyliśmy ten blog dla wszystkich opiekunów zwierząt, którzy mają wyczucie smaku oraz posiadają zmysł estetyczny, a także umieją spojrzeć na siebie z dystansem. Uważamy, że każdy powinien posiadać umiejętność śmiania się z samego siebie. Wszyscy byliby zdrowsi i szczęśliwsi.